Cumhurbaşkanı Erdoğan, 29 kişinin can verdiği Beşiktaş’taki yangın hakkında konuştu: Binaya imar ruhsatını verenler kim?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, TÜRGEV tarafından İbn Haldun Üniversitesi’nde düzenlenen iftar programında konuştu. Erdoğan, İstanbul Beşiktaş’ta 29 kişinin yaşamını yitirdiği yangınla ilgili açıklamalarda bulunarak, “İstanbul’da 29 kişiye mezar olan binaya imar ruhsatını verenler kim? Savcılarımızla bu işin peşindeyiz.” sözleriyle olayın peşinde olduklarının altını çizdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamalarından satırbaşları şu şekilde:

“Bu gece leyle-i kadiri idrak ediyoruz. 11 Ayın sultanı olan mübarek Ramazanı uğurlamaya hazırlanıyoruz. Rabbimden nice kadir gecelerine, nice bayramlara sağlık ve huzurla eriştirmesini diliyorum. TÜRGEV başarılı çalışmalarıyla kendinden söz ettiriyor. Mezunlarımız bugün hem ülkemizde hem de dünyanın dört bir yanında insanlığa hizmet ediyor. Ülkesine ve milletine sayısız eserler kazandırmış bir siyasetçi olarak TÜRGEV gönlümüzde her zaman farklı bir yere sahip oldu. İnşallah bundan sonra da sizlere destek vermekten geri durmayacağız. Sizlerin arasında yarının başarılı bilim kadınlarını, siyasetçi, eğitim, mühendis, iş insanları, doktorları milletimize hayırlı kuşaklar yetiştiren örnek anneleri görüyorum. Rabbim her birinizin yolunu ve bahtını açık etsin diyorum.

“HAYATINI KAYBEDEN 29 KİŞİYLE İLGİLİ TEK CÜMLE KURMADILAR”

“SAVCILARIMIZLA BUNU KOVALAMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Bu binaya inşaat ruhsatını veren, imar ruhsatını veren ve binanın en alt bodrum katlarını gazino haline getirmeye müsaade edenler kim? Şimdi tabii ki savcılarımızla bunu takip ediyoruz. Bunu kovalıyoruz, kovalamaya devam edeceğiz. Kimler bunlar? 29 vatandaşımızın ölümüne göz yumanlar kimler? Skandallar zinciri karşısında başlarını kuma gömmeyi tercih ettiler. Birileri hemen koşup gittiler. Kendi günahlarını nasıl örteriz, bunun peşinde koştular. Daha önce aynı vicdansızlığı evlatlarını bölücü alçakların pençesinden kurtarmak için çırpınan annelere bunlar göstermişlerdir. Yüreği kan ağlayan bu anneleri yalnız bırakmışlardı.

“VAZİFELERİMİZİ EN GÜZEL ŞEKİLDE YERİNE GETİRMEYE ÇALIŞACAĞIZ”

Biz yaklaşık yarım asırdır, vakfımız 28 yıldır çetin mücadelenin içerisindeyiz. Bu zorlu süreçte sizlere hizmet etmekten, sizleri en donanımlı şekilde hayata hazırlamaktan başka gayemiz olmadı. Hep daha fazla çalıştık, daha fazla koştuk. Ne yaptıysak siz gençlerimiz için yaptık. Ülkemizi çok daha ileri götürebilmek için sizin enerjinize, yeteneklerinize, heyecanınıza ihtiyacımız var. Bunun için kendimizi başkalarına göre tanımlayacak, başkalarının bizi kendi kalıplarına hapsetmelerine izin vermeyeceğiz. İşimizi, görevimizi, sorumluluğumuzu ülkemize, milletimize ve umudunu bizlere bağlamış ailelere karşı vazifelerimizi en güzel şekilde yerine getirmeye çalışacağız.

“DİJİTAL KÜLTÜRDE İÇERİK ÜRETİCİSİ OLMALISINIZ”

“31 MART DAHA BÜYÜK ZAFERLERİN HABERCİSİ OLACAKTIR”

Menderes’ten bu yana canımızla, kanımızla, emeklerimizle büyüterek bugünlere getirdiğimiz çok partili demokrasimiz 31 Mart Pazar günü yapılan mahalli idareler seçimlerinden de başarıyla çıktık. Seçmenin iradesini rehin alma girişimleri bir kez daha sandıkta hüsrana uğradı. Bizler kadere ve takdire inanan insanlarız. Sandık sonuçlarının da davamız, hareketimiz, mücadelemiz açısından Allah’ın izniyle hayra tebdil olacağına yürekten inanıyoruz. Bu tarz neticeler insanlık tarihi boyunca kiminin pervasızlığını kiminin de sabrını, metanetini, dayanışmasını, birlikteliğini ve mücadele azmini artırmıştır. 31 Mart yeni bir dönüm noktası değil aynı zamanda daha büyük zaferlerin müjdecisi, muştusu ve habercisi olacaktır.

“NÖBETİ GENÇLERE DEVREDECEĞİZ”

Siyasette yarım asra yaklaşan mücadelemizin zafer sancağını burca dikecek ve ardından gönül huzuruyla nöbeti sizlere (gençlere) devredeceğiz. Bugüne kadar gençlerle yürümüş, gençlerin yoldaşlığından güç ve cesaret almış bir büyüğünüzüm. Mensubu ve hizmetkârı olmaktan şeref duyduğumuz milletimiz için nice ihanetleri püskürttük. Bizim karşılaştığımız sıkıntıları gençlerimiz yaşamasın diye emek verdik. Gerektiğinde ölümü göze alarak vesayet odaklarına meydan okuduk. Bölgemize, insanımıza ve siz gençlerimize bedel ödettirmemeye çalıştık. İmkanlarımızı zorlayarak üzerimize düşeni yapmanın gayretindeyiz. Sizler de sorumluluklarınızı yerine getireceksiniz. Artık biz siz gençlerimizin zamanının misafiriyiz. Bizden önceki aksiyon, fikir ve gönül adamlarının namusumuza emanet ettiği, bizim de canımız pahasına sahip çıktığımızı davamızı inşallah yakında sizler omuzlayacaksınız.

“MÜCADELEMİZİN BOŞA GİTMEDİĞİNİ GÖRÜYORUM”

Bu emaneti sizler taşıyacak, yükseltecek ve yücelteceksiniz. Sizlerin şu vakur duruşunuzu gördükçe verdiğiniz mücadelenin boşa gitmediğini görmenin bahtiyarlığını yaşıyorum. Rabbime hamd ediyorum sizler gibi mücadele arkadaşlarını bahşettiği için. Allah’ın izniyle yarınlarımızın bugünden çok daha aydınlık olacağına inanıyorum. Her birinizi ayrı ayrı alkışlıyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x